Kamu SM® Bilgilendirme

 

Kullanıcılarımızın Dikkatine

Kamu Sertifikasyon Merkezi AKİS 2.2.8 serisi kartlara Nitelikli Elektronik Sertifika üretimine başlayacaktır. Akis 2.2.8 Geçişi detayları için tıklayınız.

Elektronik Mühür ve Kurumsal Şifreleme Sertifikası üretimlerine başlanmıştır!

Başvuru yapmak ve bilgi edinmek için Kurumsal Şifreleme ve Elektronik Mühür Sertifikaları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Detayları için tıklayınız.

Mali Mühür Kullanıcılarının Dikkatine,

E-Defter uygulamasına geçmesi gerekmekle birlikte henüz mali mühür sertifikalarını temin edemeyen mükellefler hakkında duyuru için tıklayınız.

E-Fatura uygulamasına geçmesi gerekmekle birlikte henüz mali mühür sertifikalarını temin edemeyen mükellefler hakkında duyuru için tıklayınız.

MacOS Big Sur Kullanıcılarının Dikkatine!

Big Sur işletim sistemine geçildikten sonra imzalama hatası alınıyorsa çözümü için tıklayınız.

Elektronik Mühür ve Kurumsal Şifreleme Sertifikası Yönergeleri

Başvuru Süreçleri

Elektronik mühür/kurumsal şifreleme sertifika başvuruları Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme Sertifika Sorumlusu tarafından yapılır. Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme Sertifika Sorumlusu başvuru sırasında kamu kurumu tarafından resmî yazı ve Başvuru Formu ve Taahhütnamesi ile Kamu SM’ye bildirilir. Bu sorumlu sertifika yönetim süreçlerinde Kamu SM ile iletişim içinde olan kişidir.

Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme Sorumlusu kurum adına iptal vb. süreçleri Kamu SM Online İşlemler üzerinden yürütecektir.

  1. Elektronik Mühür Sertifikası Başvuru Süreci

  2. Kurumsal Şifreleme Sertifikası Başvuru Süreci