Kamu SM® Bilgilendirme

 

Mali mühür, e-imza başvurusu yaptınız ve ürününüz size henüz ulaşmadı mı?

Öncelikle yaşadığınız problem için üzgün olduğumuzu belirtmek isteriz. Gönderiniz anlaşmalı kurye firması ile 15 gün içinde tarafınıza ulaştırılacaktır.
Ulaşmayan gönderiler için iletişim formumuzu doldurabilir veya bizimle 444 5 576 / 0850 460 55 76 numaralı telefonlarımızdan irtibata geçebilirsiniz.
Siz değerli kullanıcılarımıza yardımcı olmaktan memnuniyet duyar, iyi günler dileriz.

Mali Mühür Kullanıcılarımızın Dikkatine !

Mali Mühür Sertifikasını teslim alan kullanıcılar “Nasıl Kullanacağım” linkine tıklayarak açılan sayfadaki adımları sıra ile gerçekleştirdikten sonra sertifikalarını kullanabilirler.

Elektronik Mühür ve Kurumsal Şifreleme Sertifikası Yönergeleri

Başvuru İşlemleri

Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme sertifika başvuruları Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme Sertifika Sorumluları tarafından yapılır. Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme Sertifika Sorumluları başvuru sırasında kamu kurumu tarafından resmî yazı ve Başvuru Formu ve Taahhütnamesi ile Kamu SM’ye bildirilir. Bu sorumlular sertifika yönetim süreçlerinde Kamu SM ile iletişim içinde olan kişilerdir.

Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme Sertifika Sorumluları kurum adına askıya alma, askıdan indirme, iptal vb. süreçleri Kamu SM Online İşlemler üzerinden yürütecektir.

  1. Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme Sertifikası Başvuru Süreci