Kamu SM® Bilgilendirme

 

Kullanıcılarımızın Dikkatine!

TÜBİTAK 4004, 4005, 4007 Proje Başvuruları için e-İmza alacak kullanıcılar https://ebasvuru.kamusm.gov.tr/meb4006 sayfasına giriş yaparak e-İmza başvurusunda bulunabilirler.

Elektronik Mühür/ Kurumsal Şifreleme Sertifikasını Yenileyecek Kurumların Dikkatine

Kurum kimliğinin doğrulanmasında kullanılan elektronik mühür sertifikaları ve şifreleme mekanizmasında kullanılan kurumsal şifreleme sertifikalarının yenileme başvurusunu yapmak ve bilgi edinmek için Elektronik Mühür ve Kurumsal Şifreleme Sertifikaları Yenileme Yönergesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SSL Sertifikalarından Organizasyon Biriminin Kaldırılması

1 Aralık 2021'den itibaren üretilen SSL sertifikalarında Organizasyon Birimi (Organizational Unit - OU) alanı bulunmayacaktır. SSL sertifikası başvurularında bu durum dikkate alınmalıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Elektronik Mühür ve Kurumsal Şifreleme Sertifikası Yönergeleri

Başvuru Süreçleri

Elektronik mühür/kurumsal şifreleme sertifika başvuruları Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme Sertifika Sorumlusu tarafından yapılır. Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme Sertifika Sorumlusu başvuru sırasında kamu kurumu tarafından resmî yazı ve Başvuru Formu ve Taahhütnamesi ile Kamu SM’ye bildirilir. Bu sorumlu sertifika yönetim süreçlerinde Kamu SM ile iletişim içinde olan kişidir.

Elektronik Mühür/Kurumsal Şifreleme Sorumlusu kurum adına iptal vb. süreçleri Kamu SM Online İşlemler üzerinden yürütecektir.

  1. Elektronik Mühür Sertifikası Başvuru Süreci

  2. Kurumsal Şifreleme Sertifikası Başvuru Süreci